ÖVRIGT / Diverse / Pigtittar 1262074
*
nr 126 2074
Pigtittar
underdel, 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 15:24:46
1
100 kr
1/3 16:25:48
2
350 kr
3/3 12:06:21
1
200 kr
3/3 12:06:39
1
250 kr
3/3 16:16:39
3
500 kr
4/3 15:02:29
4
500 kr
4/3 15:02:46
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pigtittar underdel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10
*
Pigtittar
nr 126 2074
Pigtittar
underdel, 1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/3 15:24:46 | 1 | 100 kr |
| 1/3 16:25:48 | 2 | 350 kr |
| 3/3 12:06:21 | 1 | 200 kr |
| 3/3 12:06:39 | 1 | 250 kr |
| 3/3 16:16:39 | 3 | 500 kr |
| 4/3 15:02:29 | 4 | 500 kr |
| 4/3 15:02:46 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pigtittar underdel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:10



